rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

10. 12. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Ze života školy

Vedeme žáky ke sportu

V listopadu proběhlo na naší škole opět několik akcí.

Přednáška o židovství, pevnosti Terezín a holocaustu

Díky našemu spolužákovi a jeho mamince, kteří nás seznámili s lektorem Lukášem Lvem, se uskutečnily v pondělí 19. listopadu pro starší žáky dvě přednášky na téma židovství, pevnost Terezín a holocaust. Hned v půl osmé jsme se shromáždili spolu s 9. A a 7. A v učebně číslo 1, kde nás Lukáš Lev, bývalý průvodce z pevnosti Terezín, seznámil se základními údaji o židovském náboženství a jeho tradicích. Nás kluky velmi nadchl jeho podrobný popis pevnosti Terezín. Určitě by stálo zato prozkoumat alespoň nějaké úseky z téměř třicetikilometrového podzemí. Poutavě, ale zároveň i citlivě lektor vyprávěl o tom, jak v době druhé světové války žili Židé v ghettu, předtím než byli odvezeni do koncentračních táborů. Nejzajímavější pro mnohé z nás byly ukázky obrázků, vzkazů a jmen, které lektor osobně našel na půdě jednoho z domů. Přednáška byla nabitá informacemi, takže jsme se vůbec nezačali nudit a dvě hodiny utekly jako voda. Potom už byli na řadě žáci páté a šesté třídy.

Žáci 8. A

Vzkazy a dárky pro vojáky z misí

Před několika dny k nám do 7. třídy zavítal bývalý žák naší školy, který se sám zúčastnil jako voják na misích Armády České republiky v Kosovu a v Afghánistánu. Nyní již v armádě nepracuje, ale ve svém volném čase pomáhá zorganizovat sbírku dopisů, vzkazů, sladkostí a malých dárečků, které budou zaslány vojákům v současné době působících na misích. Žáci všech tříd se do této aktivity zapojili a připravili malé balíčky s krásnými přáními a několika dobrotami pro naše vojáky, jejichž těžké služby si všichni vážíme.

Žáci 7. A

Nebývalý zážitek z divadelního představení a Noci divadel

V sobotu 17. listopadu jsme byli s KMD na prvním představení v Divadle Na Fidlovačce. Muzikál Sugar (Někdo to rád horké) se všem velmi líbil. Náš zážitek byl ještě umocněn společným zpěvem písně Modlitba pro Martu, kterou si diváci s herci v závěru zazpívali za pomoci malých hudebních nástrojů kazoo, které jsme před představením dostali. Tato aktivita byla spojena jednak s Nocí divadel, která v tento den proběhla, jednak i se státním svátkem - Dnem boje za svobodu a demokracii, který jsme si 17. listopadu připomínali. Byl to pro nás zážitek, na který nezapomeneme.

Členové KMD